Godziny otwarcia

Pn-pt: 9:00-17:00
Sb-nd: 9:00-18:00

Adres

ul. Czarny Potok 75
33-380 Krynica-Zdrój

Kup bilet online

Kup bilet
online

Polskie Koleje Linowe

Wydarzenia

III eliminacje Akademickich Mistrzostw Polski Winter Cup

III eliminacje Akademickich Mistrzostw Polski Winter Cup

AZS Winter Cup to zawody wyjątkowe. W ciągu kilkunastu lat, z ligi dla nielicznej grupy zapaleńców, stały się najsilniej obsadzoną, cykliczną imprezą narciarską w kraju. W Akademickim Pucharze Polski regularnie startuje ponad sto zawodniczek i zawodników. Poziom sportowy w każdym kolejnym sezonie staje się coraz wyższy, a do ścigania motywują cenne nagrody. Najlepsi akademicy, przez kilka lat mogli zdobyć samochód osobowy, co jest ewenementem na skalę europejską.

Wraz ze wzrostem jakości sportowej, zmieniła się też oprawa medialna. Dziś AZS Winter Cup to wielka szansa dla sponsorów na pokazanie się, bowiem cyklem interesują się tysiące kibiców. Relacje, filmy i zdjęcia z zawodów publikują największe media związane ze sportami zimowymi.
 
Niech o unikalności imprezy nie świadczą tylko puste słowa. Aby przygoda z Akademickim Pucharem Polski nie skończyła się zbyt szybko, wielu zawodników rozpoczyna nowe kierunki studiów. Jak bowiem żyć bez AZS Winter Cup? To właśnie tu zrodziły się przyjaźnie, które przetrwały już ponad dziesięć lat. To tu zawiązały międzyuczelniane grupy treningowe. Co więcej – kilka znajomości zawartych podczas rywalizacji na stoku, stało się zalążkami wintercupowych małżeństw. Rośnie kolejne pokolenie, które – miejmy nadzieję – za kilkanaście lat będzie mogło stanąć na starcie najlepszej ligi narciarskiej w Polsce. Bo to właśnie ludzie ją tworzący są wyjątkowi.
 
24 stycznia eliminacje do Akademickich Mistrzostw Polski na trasie nr 5.
 
Przydatne informacje:
 
 
Powrót