• (18) 471 52 71
  • ul. Czarny Potok 75
    33-380 Krynica-Zdrój
  • Pn - pt: 9:00 - 17:00
    Sb - nd: 9:00 - 18:00

Wydarzenia

Krynica Ultra Trifecta Weekend - Spartan Race 2019

Krynica Ultra Trifecta Weekend - Spartan Race 2019

Spartan Race wraca do kolebki z jedynym w Europie Środkowej dystansem Ultra. Krynica Ultra Trifecta Weekend już w sierpniu na Jaworzynie Krynickiej !

W weekend 24-25 sierpnia w Krynicy na stokach Jaworzyny Krynickiej zorganizowane zostaną 3 biegi Spartan Race. Już w sobotę uczestnicy zmierzą się z dystansem Ultra, czyli minimum 50 kilometrami oraz 60 przeszkodami. Będzie to wyzwanie nawet dla zaawansowanych biegaczy. Początkujących i całkowitych amatorów Spartan zaprasza na dystanse Super (13+ km, 25+ przeszkód) lub Sprint (5+ km, 20+ przeszkód). Podczas Krynica Ultra Trifecta Weekend nie zabraknie także atrakcji dla dzieci.

Spartan Race powraca do Krynicy, czyli miejsca w którym w 2014 roku odbył się pierwszy bieg tej marki w Polsce. Uczestnicy z całej Europy polubili stok i podejścia na Jaworzynę, co roku licznie stawiając się na starcie umieszczonym w okolicy dolnej stacji kolei gondolowej - Jaworzyna Krynicka. W sezonie 2019 – po rocznej przerwie – Spartan przygotował dla uczestników najbardziej prestiżowe wydarzenie czyli Trifecta Weekend, w dodatku z dystansem Ultra.

-To ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla Polski. W 2018 roku na całym świecie zorganizowano niecałe 15 biegów Ultra, z czego dwa na naszym kontynencie, a tylko jeden w rejonie Europy Środkowej. Spodziewamy się uczestników z najdalszych zakątków globu i mogę tylko doradzić, że warto się porządnie przygotować. Kto raz przeżył podejścia na Jaworzynę nie zapomni tego do końca życia – zapewnia Fabian Sowiński, Race Director Spartan Polska.

Biegacze mierzyć się będą z trasą o długości co najmniej 50 kilometrów i minimum 60 przeszkodami. Po raz pierwszy planowana jest jedna pętla na całości dystansu, co jest zmianą w dotychczasowej formule, na którą składały się dwa duże okrążenia i jedno mniejsze. Niewątpliwym utrudnieniem są limity czasowe na pokonanie poszczególnych odcinków oraz całości – pierwszy w na półmetku, drugi w okolicy 1,5km od mety. Spóźnienie na punkcie kontrolnym oznacza dyskwalifikację, która spotyka około 30% uczestników.

Następnego dnia na uczestników czekać będą dwa dodatkowe biegi tj. Spartan Super (13+ km, 25+ przeszkód) oraz Spartan Sprint (5+ km, 20+ przeszkód). Śmiałkowie, którzy ukończą wszystkie 3 wyścigi zdobędą tzw. Trifectę, która powstaje po połączeniu kawałków medali otrzymanych na mecie.

-W niedzielę zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w Spartan Race. Sprint jest w zasięgu każdego – nawet niedoświadczonego i nietrenującego, który pokona ten bieg w swoim tempie. Gwarantujemy niepowtarzalne przeżycia oraz zapierające dech w piersiach widoki. Krynica to idealne miejsce by rozpocząć swoją przygodę ze Spartan – dodaje Fabian Sowiński,  

Każdy dystans rozpocznie fala elite, czyli zawodników i zawodniczek walczących o miejsce na podium oraz nagrody finansowe. Następnie wystartują uczestnicy rywalizujący w kategoriach wiekowych (Age Groups), grupy treningowe STG oraz fale open.

Na specjalnie przygotowanych torach w wyścigu Spartan Kids swoją przygodę mogą przeżyć także dzieci. Najmłodsi startują w czterech kategoriach: dzieci przedszkolne 4-6 lat (razem z rodzicem), szkolne 6-10 lat, starsze szkolne 9-11 lat oraz junior 11-14 lat. Biegi dla dzieci będą organizowane zarówno w sobotę jak i niedzielę.

Spartan to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie,
w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od pięciu lat.

Powrót