Godziny otwarcia

Pn-pt: 9:00-17:00
Sb-nd: 9:00-18:00

Adres

ul. Czarny Potok 75
33-380 Krynica-Zdrój

Kup bilet online

Kup bilet
online

Polskie Koleje Linowe

Wydarzenia

Kolej gondolowa jest czynna. Przeczytajcie jak będziemy dbać o Wasze bezpieczeństwo.

Kolej gondolowa jest czynna. Przeczytajcie jak będziemy dbać o Wasze bezpieczeństwo.

Jaworzyna Krynicka znajduje się w Beskidzie Sądeckim z dala od metropolii i dużych skupisk ludzkich. Szczyt leży na wysokości 1114 m n.p.m. co sprawia, że panuje tu wyjątkowy klimat a powietrze jest czyste jak łza, pozbawione zanieczyszczeń – po prostu zdrowe. To sprzyja utrzymaniu zdrowia i poprawieniu witalności.

Zgodnie z łagodzeniem obostrzeń epidemicznych od 21 maja 2020 r. otwieramy kolej gondolową na Jaworzyną Krynicką. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo opracowaliśmy zalecenia i wytyczne, o których przestrzeganie prosimy:

  • Rekomendujemy zakup biletów w sklepie internetowym poprzez https://www.sklep.pkl.pl/ oraz w biletomatach na terenie ośrodka.
  • Jesteś w miejscu publicznym, pamiętaj o osłanianiu nosa i ust (maseczka, chusta) podczas wizyty w ośrodku Jaworzyna Krynicka.
  • Zalecamy aby przestrzegać wymaganego dystansu między osobami (minimum 2 metry).

Dla Państwa bezpieczeństwa:

  • Wprowadzamy ograniczenie przepustowości przewozowej. W wagoniku kolei gondolowej razem będą mogły znajdować się rodziny lub osoby spokrewnione ze sobą, natomiast osoby niespokrewnione będą mogły korzystać z przejazdu na szczyt i z powrotem pojedynczo.
  • Prowadzimy regularną dezynfekcję powierzchni wspólnych, wagonów, uchwytów, poręczy, terminali płatniczych, biletomatów.

Teraz jednak czas poświęcamy na przygotowanie się do tego otwarcia. Wśród naszych pracowników wdrażamy odpowiednie procedury. Każdy z nich będzie przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa i zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Nasza załoga zostanie wyposażona we wszystkie środki, które są niezbędne do czynnej dezynfekcji i utrzymania czystości w wagonikach i na peronach. Od początku pandemii prowadzimy wzmożone działania w zakresie dezynfekcji pomieszczeń i części wspólnych.

Jaworzyna Krynicka znajduje się w naturalnie odseparowanej pasmem górskim lokalizacji, co znacząco wpływa na zminimalizowanie ryzyka. Niezmiennie, każdy z naszych pracowników oraz kontrahentów zewnętrznych (m.in dostawców) przestrzega wszystkich niezbędnych instrukcji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia. Zaufanie i długoletnia współpraca pozwala nam dopilnować, aby wszystkie kontakty z podmiotami zewnętrznymi przebiegały w sposób zgodny z ww. zaleceniami. 

Poniżej kilka przydatnych informacji.

Jak dezynfekowac ręce

Informacja dla seniorów

Prosimy również o zapoznanie się w krótkimi wskazówkami, które zostały przekazane przez Ministerstwo Zdrowia:

 

Powrót