Godziny otwarcia

Pn-pt: 9:00-16:00
Sb-nd: 9:00-16:00

Adres

ul. Czarny Potok 75
33-380 Krynica-Zdrój

Polskie Koleje Linowe

Oferta zimowa

Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego i snowboardu. Jest wiele ciekawych tras również dla miłośników skitourów. Po sąsiedzku na terenach należących do Leśnego Kompleksu Promocyjnego znajdują się trasy biegowe (informacja o dostępności pod numerem telefonu 504 298 267). Pokrywa śnieżna na Jaworzynie utrzymuje się tutaj, co najmniej przez 4 a często nawet 5 miesięcy w roku. Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 9 tras zjazdowych o łącznej długości niemal 10 km, z tego cztery posiadają homologacje FIS. W planach jest wytyczenie kolejnych tras zjazdowych oraz wymiana istniejących wyciągów orczykowych na nowoczesne koleje krzesełkowe krzesełkowe. Pierwszym krokiem było oddanie do użytku najnowocześniejszej w Polsce 6-os kolei krzesełkowej Jaworzyna Express na trasie nr 6. Obok stacji dolnej znajduje się Hotel Jaworzyna Krynicka. Liczne restauracje, szkoła Jaworzyna Ski&Snowboard, Akademia Misia Polarnego, wypożyczalnia nart, tentrum testowe Rossignol i Kastle oraz wieczorna jazda na ponad 2 km tras uzupełniają ofertę stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka.

Wszelkie dodatkowe informacje uzyskacie Państwo w Biurze Obsługi Klienta pod numerem telefonu 18 473 66 26 czynnym w godz. otwarcia stacji.

Do dyspozycji narciarzy w sezonie zimowym, oprócz 6-os kolei gondolowej, dwóch kolei krzesełkowych, jest także sześć wyciągów orczykowych oraz miejsca szkolenia dla dzieci (na szczycie oraz przy dolnej stacji gondoli). Trasy narciarskie mają alpejski charakter (to odróżnia je od zdecydowanej większości polski tras) i zróżnicowany stopień trudności.

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

Do dyspozycji narciarzy jest wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Ponad 400 par nart, kasków, butów, kijków firmy Rossignol sprawi, że otrzymacie najlepszy sprzęt dostosowany do Waszych umiejętności. Nasz nowy sklep firmowy, znajduje się w wypożyczalni Jaworzyna. Znajdzie tam sporo fajnych i przydatnych rzeczy. Możecie zakupić koszulki, buffy, czapki z linii produktowej Jaworzyna 1114 m a dodatkowo znajdziecie akcesoria narciarskie takie jak google, czapki, rękawice, kaski i inne produkty marki Rossignol.

W wypożyczalni znajdziecie również Centrum Testowe Nart marki Rossignol oraz Kastle (od stycznia 2023). Informacje o centrum testowym znajdziecie pod linkiem >klik<

NOWOŚĆ NA SEZON NARCIARSKI

Niewątpliwie największą nowością nadchodzącego sezonu zimowego na Jaworzynie będzie modernizacja trasy narciarskiej nr 6 i wymiana 4-os kolei krzesełkowej (trasa pod kolejką gondolową, na której odbywają się również jazdy nocne). Z trasy zniknęła dobrze Wam znana kolej krzesełkowa 4-os a zastąpiła ją najnowocześniejsza obecnie na rynku Polskim wyprzęgana 6-osobowa "kanapa" firmy Doppelmayr. Nowa kolej krzesełkowa będzie poruszała się z prędkością 5 m/sek, będzie wyposażona w osłony przeciwwiatrowe w kolorze antracytowym oraz będzie miała podgrzewane i kubełkowe siedziska. Docelowa przepustowość nowej kolei to 2800 os/h. Stacja dolna nowej kolei znajduje się tuż obok stacji dolnej kolei gondolowej. Kolej będzie miała zabezpieczenia przed wypadnięciem dla najmłodszych narciarzy. Jest bardzo cicha podczas jazdy i robi ogromne wrażenie wizualne. Sami będziecie mogli się przekonać już w drugiej połowie grudnia.

KUP SKIPASS TANIEJ - SPRAWDŹ CENNIK

Jaworzyna Express - co wyróżnia nową kolej, tak w skrócie...

  • przede wszystkim jest bezpieczna, Doppelmayr postawił na bezpieczeństwo użytkowników, tj.  został zrobiony upgrade wszystkich systemów bezpieczeństwa
  • jest w pełni zautomatyzowana, przez co wsiadanie na nawet 6 osób na krzesełka odbywa się bardzo płynnie i bez jakichkolwiek szarpnięć (nawet w przypadku mniejszych użytkowników - tj. dzieciaków)
  • kolej posiada zabezpieczenia dla najmłodszych, chroniące przed wypadnięciem
  • kolej jest cicha w eksploatacji, pokonywanie kolejnych podpór na trasie odbywa się praktycznie bez hałasu.
  • posiada osłony przeciwwietrzne/przeciwśniegowepodgrzewane siedziska, które są personalizowane i kubełkowe (to zwiększa komfort jazdy)
  • porusza się z prędkością 5 m/sek co powoduje że pokonanie kilometrowej trasy zabiera niecałe 3 min.
  • bardzo nowoczesny design stacji dolnej i górnej
  • standard D-Line tj. zoptymalizowany napęd kolei i elementy prowadzące linę, przez co silnik zużywa mniej energii - sprzyja ekologii

Nowa kolej będzie czynna podczas jazdy nocne, które w tym roku będą codziennie w godzinach od 18:00 do 21:00. Trasa nr 6 będzie tradycyjnie zamykana o godz. 16:00 i następnie ratrakowana. Kolejną nowością będzie bezpłatny slalon z pomiarem czasu. Slalom będzie ustawiony na szczycie Jaworzyny Krynickiej na trasie nr 2. Czas przejazdu będzie można sprawdzić online i porównać z innymi narciarzami.

U nas nauczysz się jeździć na nartach oraz poprawisz swoje dotychczasowe umiejętności.

Szkoła Jaworzyna Ski & Snowboard z licencją SITN PZN A+B i D to jedyna szkoła działająca na Jaworzynie Krynickiej. Nasi instruktorzy nart i snowboardu to przede wszystkim młoda a zarazem doświadczona i starannie dobrana grupa ludzi, dla których zima to zajawka, pasja i sposób na życie. Tysiące godzin spędzonych na nauczaniu, cierpliwym, merytorycznym przekazywaniu tajników narciarstwa i snowboardu, tłumaczeniu co zrobić, by bezpiecznie zjeżdżać z każdej trasy oraz dla bardziej doświadczonych jak jeździć freestyle'owo! Najlepsi instruktorzy w sezonie wypracowują 800-900h na stokach Jaworzyny Krynickiej, ich wiedza i praca z ludźmi to bank doświadczeń, którymi dzielą się w najbardziej profesjonalny sposób z każdym kursantem. Na Jaworzynie uczymy bezpiecznego narciarstwa alpejskiego, jazdy na snowboardzie, telemarku oraz skituringu. Zapisując się do Akademii Misia Polarnego lub Szkoły Jaworzyna Ski&Snowboard możecie wypożyczyć sprzęt narciarski z 10% zniżką. 

KUP SKIPASS TANIEJ - SPRAWDŹ CENNIK

Szkoła Jaworzyna posiada świetnie wykwalifikowaną i selektywnie dobraną kadrę do prowadzenia zajęć narciarskich i snowboardowych z dziećmi. Posiada uprawnienia SITN PZN i SITS dzięki czemu podczas kursów gwarantuje najwyższy poziom nauki i bezpieczeństwa. Dzieci podczas zajęć podnoszą umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń i zabawy na śniegu. Przez cały okres trwania kursu dzieci są pod opieką doświadczonych instruktorów, a czas umila maskotka Misia Polarnego i uśmiechnięte animatorki. Kursy przeznaczone dla małych narciarzy w wieku 4-12 lat oraz snowboardzistów w wieku 8-16 lat na każdym poziomie zaawansowania. Szkolenia odbywają się w niewielkich grupach, a nasi instruktorzy dopasowują poziom zajęć do wieku i umiejętności dzieci. Zajęcia prowadzone są według programu nauczania dzieci SITN PZN bądź SITS. Kursy 5 dniowe odbywają się w godzinach 10:00-14:00 z przerwą na ciepły posiłek w restauracji Koliba, kursy weekendowe są w godzinach 10:00-13:00 zajęcia bez przerwy na lunch. Kurs kończy się zawodami oraz uroczystym rozdaniem nagród. W każdą środę dodatkowe zajęcia w formie ślizgawki pod opieką instruktorów w godzinach 18:00-20:00. Rodziców w tym czasie zapraszamy na nocną jazdę na nowo powstałym, najnowocześniejszym wyciągu narciarskim w Polsce po wyratrakowanej trasie bądź do strefy chillout.

KUP SKIPASS TANIEJ - SPRAWDŹ CENNIK

Przy stacji dolnej nowej kolei krzesłekowej oraz kolei gondolowej znajduje się Hotel Jaworzyna Krynicka.

Hotel Jaworzyna Krynicka to przede wszystkim wyśmienita lokalizacja. Zapewnij sobie wiele atrakcji w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu przez cały rok. Narty? Rower? Turystyka górska czy miejska? Dzięki znajdującej się tuż obok kolei linowej wszystko jest w zasięgu ręki! Wypocznij u podnóża góry Jaworzyna Krynicka!

TAK BLISKO SZLAKU I STOKU JESZCZE NIE BYŁEŚ!

Zimą można rozpocząć narciarską przygodę tuż za progiem hotelu, a latem błyskawicznie znaleźć się na szlaku. Wybierz czy wykorzystać bliskość natury i przemierzać szlaki podziwiając otaczającą przyrodę, odwiedzić muzeum Nikifora w Krynicy, korzystać z dobroczynnych dla zdrowia źródeł tego uzdrowiska, uczestniczyć w meczu hokejowym czy zatracić się w białym szaleństwie w jednym z największych ośrodków sportów zimowych w Polsce! Hotel Jaworzyna Krynicka to jeden z najlepszych wyborów jeśli chodzi o aktywny wypoczynek dla całej rodziny. 

Nasz Hotel to obiekt kameralny, który oferuje 31 pokoi rozlokowanych na trzech kondygnacjach. Wyjątkowo przestronne i funkcjonalnie wyposażone pokoje oraz duże łazienki, pozwolą komfortowo spędzać czas. W każdym z pokoi znajduje się również mini-lodówka oraz czajnik do parzenia herbaty.

Przy Hotelu Jaworzyna Krynicka znajduje się klimatyczna Restauracja GONDOLA. Kuchnia krynicka to zupełnie nowe doznania smakowe w znanych już daniach, niecodzienne połączenia przypraw nawiązujących do kuchni staropolskiej i świeże regionalne produkty to połączenie, które musisz poznać osobiście , zachęcamy do skosztowania wszystkich naszych dan!

Na szczycie Jaworzyny Krynickiej koniecznie szukajcie Karczmy HARNAŚ