• (18) 471 52 71
  • ul. Czarny Potok 75
    33-380 Krynica-Zdrój
  • Pn - pt: 9:00 - 17:00
    Sb - nd: 9:00 - 18:00

Wydarzenia

NOWA KOLEJ w nadchodzącym sezonie narciarskim

NOWA KOLEJ w nadchodzącym sezonie narciarskim

Ciepłe i słoneczne lato powoli się kończy. Za dwa miesiące nadejdzie zima a z nią sezon narciarski. Co nowego w tym sezonie na Jaworzynie Krynickiej? Największą nowowścią tego sezonu będzie modernizacja trasy narciarskiej nr 6 i kolei krzesełkowej (trasa pod kolejką godnolową, na kórej odbywają się również jazdy nocne). Z trasy zniknęła dobrze Wam znana kolej krzesełkowa 4-os. Zastąpiła ją najnowocześniejsza obecnie na rynku wyprzęgana 6-osobowa kolej krzesełkowa firmy Doppelmayr. Nowa kolej będzie poruszała się z prędkością 5 m/sek, będzie wyposażona w osołony przeciwwiatrowe w kolorze antracytowym oraz będzie miała podgrzewane i kubełkowe siedziska. Docelowa przepustowość nowej kolei to 2800 os/h. Stacja dolna nowej kolei znajduje się tuż obok stacji dolnej kolei gondolowej. Nowa kolej będzie obsługiwała jazdy nocne, które w tym roku będą codziennie w godzinach od 18:00 do 21:00. Trasa  nr 6 będzie tradycyjnie zamykana o godz. 16:00 i nastepnie ratrakowana. Na szczycie Jaworzyny na trasie nr 2 dostępny będzie bezpłatny slalom z pomiarem czasu. Czas przejazdu będzie można sprawdzić online i porównać z innymi narciarzami. Szykujcie się na zimę !!!!

Przy dolnej stacji nowej kolei krzesełkowej oraz na szczycie Jaworzyny uruchomione będą strefy dla dzieci. Są to miejsca gdzie można doskonalić swoje umiejętności narciarskie, ale także stawiać pierwsze kroki. W naszej stacji pomaga w tym licencjonowana  Szkoła narciarska Jaworzyna Ski&Snowboard i Akademia Misia Polarnego.

Szkoła Jaworzyna Ski & Snowboard z licencją SITN PZN A+B i D to jedyna szkoła działająca na Jaworzynie Krynickiej. Nasi instruktorzy nart i snowboardu to przede wszystkim młoda a zarazem doświadczona i starannie dobrana grupa ludzi, dla których zima to zajawka, pasja i sposób na życie. Tysiące godzin spędzonych na nauczaniu, cierpliwym, merytorycznym przekazywaniu tajników narciarstwa i snowboardu, tłumaczeniu co zrobić, by bezpiecznie zjeżdżać z każdej trasy oraz dla bardziej doświadczonych jak jeździć freestyle'owo! Najlepsi instruktorzy w sezonie wypracowują 800-900h na stokach Jaworzyny Krynickiej, ich wiedza i praca z ludźmi to bank doświadczeń, którymi dzielą się w najbardziej profesjonalny sposób z każdym kursantem. Na Jaworzynie uczymy bezpiecznego narciarstwa alpejskiego, jazdy na snowboardzie, telemarku oraz skituringu. Zapisując się do Akademii Misia Polarnego lub Szkoły Jaworzyna Ski&Snowboard możecie wypożyczyć sprzęt narciarski z 10% zniżką. 

Szkoła Jaworzyna posiada świetnie wykwalifikowaną i selektywnie dobraną kadrę do prowadzenia zajęć narciarskich i snowboardowych z dziećmi. Posiada uprawnienia SITN PZN i SITS dzięki czemu podczas kursów gwarantuje najwyższy poziom nauki i bezpieczeństwa. Dzieci podczas zajęć podnoszą umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń i zabawy na śniegu. Przez cały okres trwania kursu dzieci są pod opieką doświadczonych instruktorów, a czas umila maskotka Misia Polarnego i uśmiechnięte animatorki. Kursy przeznaczone dla małych narciarzy w wieku 4-12 lat oraz snowboardzistów w wieku 8-16 lat na każdym poziomie zaawansowania. Szkolenia odbywają się w niewielkich grupach, a nasi instruktorzy dopasowują poziom zajęć do wieku i umiejętności dzieci. Zajęcia prowadzone są według programu nauczania dzieci SITN PZN bądź SITS. Kursy 5 dniowe odbywają się w godzinach 10:00-14:00 z przerwą na ciepły posiłek w restauracji Koliba, kursy weekendowe są w godzinach 10:00-13:00 zajęcia bez przerwy na lunch. Kurs kończy się zawodami oraz uroczystym rozdaniem nagród. W każdą środę dodatkowe zajęcia w formie ślizgawki pod opieką instruktorów w godzinach 18:00-20:00. Rodziców w tym czasie zapraszamy na nocną jazdę na nowo powstałym, najnowocześniejszym wyciągu narciarskim w Polsce po wyratrakowanej trasie bądź do strefy chillout.

 

 

Powrót