Godziny otwarcia

Pn-pt: 9:00-17:00
Sb-nd: 9:00-18:00

Adres

ul. Czarny Potok 75
33-380 Krynica-Zdrój

Kup bilet online

Kup bilet
online

Polskie Koleje Linowe

Wydarzenia

Nowości w sezonie zimowym 2023/24. Zmieniamy się dla Was!

Nowości w sezonie zimowym 2023/24. Zmieniamy się dla Was!

Zima powoli mruga do nas okiem. Dzisiaj chcemy pokazać Wam, co nowego czeka Was w sezonie zimowym 2023/24. Postaramy się opisać wszystko w telegraficznym skrócie, ale możecie nam wierzyć, że zmian jest naprawdę bardzo dużo!

Na początek NOWA mapa stacji. W pocie czoła pracowaliśmy nad nią przez wiele tygodni, aby szczegółowo oddać nowości, jak i charakter Jaworzyny Krynickiej. Jak Wam się podoba?

Przeanalizujmy krok po kroku, co się zmieniło i jakie nowości czekają na naszych Gości. Wiemy, że otwarcie Jaworzyny Express w sezonie 2022/23 spotkało się z ogromnym entuzjazmem, a sama kolei przypadła do gustu naszych Gości. Dlatego, cieszymy się tym bardziej, że możemy mówić o nowych trasach narciarskich, jak i kolei.

Nowe trasy narciarskie

 • Nowa trasa w kolorze niebieskim (łatwa) została wybudowana na szczycie Jaworzyny Krynickiej. Oznacza to, że nawet przy słabej zimie, jest gwarancja dobrego jakościowo śniegu. Trasa ma 15% pochylenie, 35 m - 40 m szerokości i długość ok 450 m. Będzie trasą przejściową do nauki pomiędzy łatwym Żółwikiem, a trudniejszą trasą nr 3. Trasa będzie obsługiwana przez nowoczesną 4-os kolej krzesełkową z niebieskimi osłonami przeciwietrznymi. Na szczycie trasy znajdować się będzie punkt widokowy oraz biuro Szkoły Jaworzyna i Akademii Misia Polarnego. Przypominamy, że trwają już zapisy na lekcje i turnusy szkoleniowe w naszej szkółce. Zapisać można się pod numerem telefeniu +48 512 203 000 lub pisząc na info@szkolajaworzyna.pl.
 • W tym sezonie udostępniona będzie również 2 km Leśna Nartostrada "Dookoła Świata" dla wszystkich zwolenników zimowych przygód poza stokiem. Jak się na nią dostać? Przy karczmie na trasie nr 3 wystarczy skręcić w lewo i zjechać obok Schroniska PTTK (polecamy pyszną herbatkę malinową i pierogi), dalej podążać za drogowskazami. Uważajcie, bo nartostrada przebiega przez trasę nr 5! Trzeba zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu przez nią. Kiedy przedostaniecie się na drugą stronę trasy, czeka na naszych Gości piękna leśna droga (ratrakowana), którą dojedziecie do trasy nr 6s (trasa sportowa) i 6 a następnie do trasy nr 1. Tutaj można zjechać bezpośrednio pod gondolę lub przejechać dalej w kierunku trasy nr 4. Leśna nartostrada będzie czynna w zależności od naturalnych warunków śniegowych (nie jest naśnieżana!).
 • Pomiędzy trasami nr 1 i 6 w górnym odcinku, będziecie mogli skorzystać z prawdziwej BOMBY - 900 m tor skicrossowy spełni wymagania zarówno najmłodszych, jak i starszych narciarzy. Czekają tam na naszych Gości liczne zakręty, hopki i ogrom zabawy. Trasa skicrossowa będzie czynna w zależności od naturalnej pokrywy śnieżnej.
 • Na szczycie trasy nr 2 będzie można skorzystać ze 350 m slalomu z pomiarem czasu. Slalom jest łatwy i przystępny dla każdego. Można w tym miejscu szkolić swoje umiejętności jazdy na tyczkach. Za slalom odpowiada nasza Szkoła Jaworzyna - stąd, jakość gwarantowana!

Nowa kolej krzesełkowa

 • Na trasie nr 7 będzie dostępna nowa 4-os kolej  firmy Doppelmayr z niebieskimi osłonami przeciwietrznymi. Kolej będzie poruszać się z prędkością 5 m/s, posiada wszelkie zabezpieczenia dla dzieci i osób które się uczą. Z kolei krzesełkowej można podziwiać wspaniałe i niepowtarzalne panoramy Beskidu Sądeckiego.
 • Tuż obok kolei znajdziecie punkt widokowy z charakterystyczną ponad 2.5m ławką w kształcie SERCA. Nie dajcie się długo namawiać - to miejsce aż prosi się o zdjęcie! Podzielcie się dobrą energią w sieci Facebook     Instagram. 

Nowe ratraki, oświetlenie i naśnieżanie

 • W tym sezonie zostały zakupione 2 nowe ratraki. Wszystko po to, aby lepiej przygotowaywać trasy narciarskie i zadbać o to, aby uśmiech na twarzach naszych Gości nie schodził do samego wieczora.
 • Trasa nr 6 i 6s (trasa sportowa) zyskają nowe ledowe oświetlenie. Będzie jasno i bardzo przytulnie. Nocna jazda, która w tym sezonie będzie w godz. 18:00 -21:00 stanie się prawdziwą przyjemnością. Trasy nr 6 i 6s będą ratrakowane od godz. 16:00. Na nocną jazdę dostępna będzie również trasa nr 1 (dolny odcinek). 
 • Może nie uda się naszym Gościom tego zobaczyć, ale jesteśmy przekonani, że wszyscy odczują zmianę na lepsze. Otóż, system śnieżenia jest w całości modernizowany na całej Jaworzynie Krynickiej.

Tworzymy Centrum Komercyjne: wypożyczalnia, serwis, nowe kasy (i wiele więcej)

 • Na stacji dolnej, od strony parkingu głównego pojawią się nowe kasy biletowe, Biuro Obsługi Klienta i nowe biletomaty. Wszystko po to, aby jeszcze wygodniej i prościej można było zakupić skipass, nie tracąc czasu w kolejkach. W końcu nasi Goście przyjeżdżają do Krynicy po to, aby pojeździć, a nie stać w kolejkach.
 • Obok dolnej stacji kolei gondolowej, otwarta będzie w tym sezonie nowa wypożyczalnia nart HEAD oraz Centrum Testowe. Będzie to druga marka narciarska (obok lubianego przez naszych Gości Rossignola) na Jaworzynie. Marka HEAD jest również ambasadorem naszej Szkoły narciarskiej Jaworzyna Ski&Snowboard.
 • W wypożyczalni HEAD znajdziecie nowoczesny serwis narciarski marki Wintersteiger. Maszyna Wintersteiger Jupiter jako jedyna na świecie posiada technologię V-EDGE Tuning, która jest wykorzystywana w serwisowaniu sprzętu przeznaczonego dla sportu zawodowego. Dzięki niej nasi serwisanci przygotują każde narty, w tym przede wszystkim - narty sportowe.
 • Na trasie nr 2a i 4 zostanie udostępniony dodatkowy bezpłatny parking. Nasi Goście będą mogli rozpocząć jazdę na Jaworzynie bez konieczności jazdy pod dolną stację kolei gondolowej. Przy trasie nr 4 pojawi się również kasa biletowa i skipassomat.
 • Przez większość sezonu zimowego na terenie ośrodka będziecie mogli spotkać "Przewodnika po stoku". Przewodnik wytłumaczy jaką trasę narciarską wybrać w zależnosci od umiejętności, pokieruje do gondolki, wskaże toaletę, czy pomoże przy zakupie biletu. Będzie do dyspozycji naszych Gości od poniedziałku do niedzieli. Nie bójcie zapytać się go/ją o drogę!

Wisienkę zostawiamy sobie na koniec. Już niedługo opublikujemy kolejne aktualności.

Zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie publikujemy na bieżąco, co nowego:  Facebook       Instagram. 

Dołącz do nas i do zobaczenia na Jaworzynie Krynickiej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót