• (18) 471 52 71
  • ul. Czarny Potok 75
    33-380 Krynica-Zdrój
  • Pn - pt: 9:00 - 17:00
    Sb - nd: 9:00 - 18:00

Wydarzenia

Uwaga w nocy na pracujące ratraki na linach

Uwaga w nocy na pracujące ratraki na linach

Przypominamy, że poruszanie się po trasach narciarskich dozwolone jest tylko w godzinach funkcjonowania ośrodka. Dodatkowe trasy zjazdowe są zamknięte w godzinach  po godzinie 18:00, za wyjątkiem części trasy nr 1 oraz trasy nr 6, które są dostępne w czasie jazdy wieczornej 18:00-21:00.

W godzinach wieczornych i nocnych na trasach pracują ratraki. W tym czasie jest bezzwględny zakaz wchodzenia i zjeżdzania po trasach narciarskich. Złamanie zakazu może grozić uszczerbkiem na zdrowiu lub poważną kontuzją. Prosimy narciarzy poruszających się na nartach skiturowych o respektowanie zakazu.

Każdego dnia w sezonie zimowym po zamknięciu ośrodka na trasy wjeżdżają ratraki aby wyrównać i przygotować śnieg na następny dzień. Ich praca zaczyna się po godz. 16:00 i trwa do wczesnych godzin porannych. Często odbywa się przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych i ograniczonej widoczności. Na bardziej stronnych odcinkach aby uniknąć efektu osuwania się śniegu wraz z 12 tonową maszyną, te zakotwiczone są powyżej wzniesienia do specjalnych słupów i wciągane na stalowych linach. Zjeżdżający w dół w tym czasie narciarze mogą nie widzieć tej instalacji, a każdy kontakt człowieka z czymś takim może grozić poważnym wypadkiem lub nawet śmiercią. Z tego powodu trasy w tym czasie są zamknięte. Osoby, które zobaczą maszyny pracujące na stokach nie powinny się do nich zbliżać. Wszystkie te zasady wprowadzone są w trosce o bezpieczeństwo osób korzystających ze stoków. Ale to nie znaczy, że zamykamy się na narciarzy podchodzących w górę stoku.

 

 

 

 

Powrót