Godziny otwarcia

Pn-pt: 9:00-17:00
Sb-nd: 9:00-18:00

Adres

ul. Czarny Potok 75
33-380 Krynica-Zdrój

Kup bilet online

Kup bilet
online

Polskie Koleje Linowe

Wydarzenia

Dziś trochę o zimie!

Dziś trochę o zimie!

W końcu najwyższy czas napisać, jakich nowości możecie się spodziewać w sezonie 2023/24. Rozsiądźcie się wygodnie, przygotujcie kawę bo nowości sporo!
No to jedziemy od samego dołu naszej góry!

 
 
 
 
 
  • Otwieramy Nową wypożyczalnię i centrum testowe HEAD SKI - w tym sezonie do istniejącej już wypożyczalni Rossignol dołącza kolejna! W sumie do Waszej dyspozycji będzie już 900 par sprzętu narciarskiego.
  • Dla posiadających własny sprzęt, oddajemy nowy serwisnarciarski z ultra nowoczesną maszyną serwisową Jupiter produkcji Wintersteiger, czyli absolutny TOP w tej branży
  • Gruntownie przebudowujemy stację dolną ! - Powstaje nowy taras przy obecnie już istniejącym tarasie zjazdowym. Na nowym tarasie pojawi się strefa gastro, a wieczorami będziemy zapraszać na ApresSki z muzyką, Dj-em i atrakcjami, Pod tarasem znajdzie się nowoczesna przechowalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, wypożyczalnia nart, centrum testowe, serwis narciarski, biuro Szkoły Jaworzyna i Akademii Misia Polarnego oraz sklep sportowy!. Na głównym parkingu pod stacją dolna pojawią się również stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Ta inwestycja rozpoczęła się już teraz a zakończy się latem 2024 r.
  • Dla Waszej wygody już w nadchodzącym sezonie kasy biletowe zostaną przeniesione obok budowanego centrum komercyjnego. W sąsiedztwie kas powistaną również nowe sanitariaty. Po przebudowie wszystkie oferowane przez nas usługi będą w jednym miejscu, blisko wejścia do windy i kolei gondolowej.
  • Przebudowujemy również oświetlenie na trasie nr 6. Nowe oświetlenie będzie dużo mocniejsze, światło będzie równomiernie rozproszone. Wszystko to sprawi, że codzienna nocna jazda od 18:00 do 21:00 będzie prawdziwą przyjemnością. W tym sezonie planujemy zmodernizować trasę nr 6 (trzymajcie kciuki bo czasu do zimy mało) a w kolejnym roku trasę nr 1
  • Rozpoczynamy w tym roku również modernizację systemu sztucznego śnieżania tras. Wszystko po to by trasy narciarskie oddawać Wam szybciej i z większą ilością śniegu.
  • W tym sezonie będą też nowe miejsca dla samochodów. Przy zbiegu tras nr 2A i 4 udostępnimy plac postojowy dla samochodów. Będzie można rozpocząć szusowanie w zupełnie innym miejscu niż stacja dolna kolei gondolowej. Na miejscu będzie mozna kupić skipassy lub odebrać skipassy zakupione online

Teraz czas na największą nowość!!!

W tym sezonie będziecie mogli pojeździć zupełnie nową wyprzeganą 4-os koleją krzesełkowa z niebieskim osłonami przeciwwietrznymi i podgrzewanymi siedziskami. A jak nowa kolej, to i nowa trasa.

Nowa trasa nr 7 będzie mieć 500 m długości i ok 35 m szerokości. Średnie nachylenie trasy wynosić będzie ok 16%. Trasa dedykowana będzie głownie osobom, które zaczynają przygodę z narciarstwem. Uzupełni ona naszą ofertę w segmencie szkoleniowym. Będzie łagodnie, szeroko i z pięknymi widokami - w końcu zlokalizowana jest na samym szczycie Jaworzyny!

W dolnym odcinku Jaworzyny pomiędzy trasami 1 i 6 powstanie super atrakcja dla dzieckakó i nie tylko - będzie to 900 m trasa skicrossowa. Co to takie? To trasa która przebiega częściowo w lesie, częściowo poza nim. Trasa z licznymi bezpiecznymi zakrętami, przeszkodami, hopkami. Innymi słowy, to trasa na której nie będziecie się nudzić.

Bardzo się cieszymy, że w końcu możemy się z Wami podzielić, tym co nas czeka najbliższej zimy.

W kolejnych miesiącach będziemy informować Was o postępach prac i pozostałych naszych nowościach i planach! Nie wszystko zdradziliśmy.

Zapraszamy oczywiście osobiście na Jaworzynę i sprawdzenie, jakie jeszcze zmiany mają miejsce ! 

No to szusem do zimy 
 
 
 
 
Powrót