Godziny otwarcia

Pn-pt: 9:00-18:00
Sb-nd: 9:00-19:00

Adres

ul. Czarny Potok 75
33-380 Krynica-Zdrój

Kup bilet online

Kup bilet
online

Polskie Koleje Linowe

Wydarzenia

Szusuj na NIEBIESKIEJ siódemce w tym sezonie

Szusuj na NIEBIESKIEJ siódemce w tym sezonie

W tym sezonie będziecie mogli poszusować po zupełnie nowych terenach. Będą te nowe trasy ale również łączniki do tras. Poczytajcie co dla Was przygotowaliśmy.

Na pierwszy ogień idzie:

Nowa trasa w kolorze niebieskim (łatwa) została wybudowana na szczycie Jaworzyny Krynickiej. Oznacza to, że nawet przy słabej zimie, jest gwarancja dobrego jakościowo śniegu. Trasa ma 15% pochylenie, 35 m - 40 m szerokości i długość ok 450 m. Będzie trasą przejściową do nauki pomiędzy łatwym Żółwikiem, a trudniejszą trasą nr 3. Trasa będzie obsługiwana przez nowoczesną 4-os kolej krzesełkową z niebieskimi osłonami przeciwietrznymi. Na szczycie trasy znajdować się będzie punkt widokowy oraz biuro Szkoły Jaworzyna i Akademii Misia Polarnego. Przypominamy, że trwają już zapisy na lekcje i turnusy szkoleniowe w naszej szkółce. Zapisać można się pod numerem telefeniu +48 512 203 000 lub pisząc na info@szkolajaworzyna.pl.

W nadchodzącym sezonie udostępniona będzie również 2 km Leśna Nartostrada "Dookoła Świata" dla wszystkich zwolenników zimowych przygód poza stokiem. Jak się na nią dostać? Przy karczmie na trasie nr 3 wystarczy skręcić w lewo i zjechać obok Schroniska PTTK (polecamy pyszną herbatkę malinową i pierogi), dalej podążać za drogowskazami. Uważajcie, bo nartostrada przebiega przez trasę nr 5! Trzeba zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu przez nią. Kiedy przedostaniecie się na drugą stronę trasy, czeka na naszych Gości piękna leśna droga (ratrakowana), którą dojedziecie do trasy nr 6s (trasa sportowa) i 6 a następnie do trasy nr 1. Tutaj można zjechać bezpośrednio pod gondolę lub przejechać dalej w kierunku trasy nr 4. Leśna nartostrada będzie czynna w zależności od naturalnych warunków śniegowych (nie jest naśnieżana!).

Pomiędzy trasami nr 1 i 6 w górnym odcinku, będziecie mogli skorzystać z prawdziwej BOMBY - 900 m tor skicrossowy spełni wymagania zarówno najmłodszych, jak i starszych narciarzy. Czekają tam na naszych Gości liczne zakręty, hopki i ogrom zabawy. Trasa skicrossowa będzie czynna w zależności od naturalnej pokrywy śnieżnej.

Na szczycie trasy nr 2 będzie można skorzystać ze 350 m slalomu z pomiarem czasu. Slalom jest łatwy i przystępny dla każdego. Można w tym miejscu szkolić swoje umiejętności jazdy na tyczkach. Za slalom odpowiada nasza Szkoła Jaworzyna - stąd, jakość gwarantowana!

O pozostałych nowościach możecie poczytać tutaj

Powrót