• (18) 471 52 71
  • ul. Czarny Potok 75
    33-380 Krynica-Zdrój
  • Pn - pt: 9:00 - 17:00
    Sb - nd: 9:00 - 18:00

Wydarzenia

Tauron Hill Jaworzyna Krynicka

Tauron Hill Jaworzyna Krynicka

Ruszają zapisy na Tauron UPHILL Jaworzyna Krynicka. Zawody odbędą się 4 sierpnia o godz. 11:00. Start zaplanowany został na Deptaku Głównym, meta na Jaworzynie Krynickiej. Dystans to 10 km. Zapisy na stronie , fomularz zgłoszeniowy znajdziecie poniżej. Wpisowe to 25 zł. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Zawody rowerowe są imprezą towarzyszącą piknikowi pod nazwą „DZIEŃ RATOWNIKA GÓRSKIEGO”. Zawody rowerowe „TAURON UPHILL Jaworzyna Krynicka” zlokalizowane są na terenie malowniczego Beskidu Sądeckiego w paśmie Jaworzyny Krynickiej z najwyższym szczytem od którego pochodzi nazwa pasma, wznoszącym się na wysokości 1114 m n.p.m.

Trasa o długości 10 km rozpoczyna się od ostrego startu w Krynicy – Zdrój nieopodal ulicy Szkolnej, po czym natychmiast wchodzi w las bardzo stromym około 200 metrowym podjazdem. Następnie łączy się z szlakiem niebieskim, który wznoszącym się zboczem góry przecina stok narciarski, a następnie prowadzi na Przełęcz Krzyżową (768 m n.p.m.)

W dalszej kolejności trasa prowadzi grzbietem na północ, po czym wychodzi z lasu na rozległe łąki. Dalej zalesionym grzbietem Bukowiny trasa wprowadza nas na Przysłup (1044 m.n.p.m), a następnie na szczyt Runka (1082 m n.p.m.). Po skręcie w lewo szlak zmienia się z niebieskiego na czerwony, który kieruje się bezpośrednio na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Tutaj meta i rozdanie pamiątkowych medali.

Regulamin zawodów

Formularz zgłoszeniowy

 

 

Powrót